Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 11.05.2024, 17:15

Журавський навчально виховний комплекс

Меню сайту
МОН
Преса
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 21
Архів записів
Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія Журавської школи

ІСТОРІЯ ЖУРАВСЬКОГО НВК

 

            Перші спогади і письмові свідчення про нашу школу відносяться до кінця ХІХ століття. Вони знаходяться в книзі "Сказание о населенных пунктах Киевской губернии» – збірник Похилевича, 1864 року, а також в книзі "Список населенных местностей Киевской губернии» – издание Губернского Статистического совета, Киев, 1900 г.
            За свідченням документів – будинок школи, який функціонує сьогодні – складався з частин різних строків будування та кількох інших приміщень.
            Основна школа збудована у 1912-1913-х роках, як 2-класна церковно-приходська школа з двома комплектами класів. Для дорослого населення були створені ремісничі класи по спеціальності столяра, слюсаря та коваля. У школі навчалося понад 120 осіб.
Село на той час належало поміщику П. П. Єнгельгардту,  адміністративну  роботу в селі виконував орендатор І. Ф. Кулицький.
До революції 1917 року в школі працював духовний наставник Антоновський  Євген.
У 1926 році в школі  була створена одна з перших піонерська організація.
З 1 вересня 1933 року вже чотирирічна трудова Журавська школа стає семирічною. Та не минули школу страшні часи сталінських репресій. У 1937 році було арештовано вчителя Ласкавого Пилипа за те, що він радив дітям репресованих односельчан до кого звернутися, щоб звільнити своїх батьків.
 Після Великої Вітчизняної війни, яка прокотилася Городищиною, та визволення села від фашистсько-німецьких загарбників  школа почала працювати  восени 1944 року, директором школи тоді був Шамралович Аграфен. В 1947 році директором став Ракша Петро Андрійович. На той час школа вже мала великий фруктовий сад та присадибну ділянку,  де вирощувалось жито і вчителі ціпами його молотили, таким чином  забезпечуючи  харчування учнів.
 З 1950 по 1955 посаду директора школи обіймав Нечитайло Григорій Захарович, математик за фахом.
В 1964 році здійснено наступну добудову школи, і вона стала 9-річною (директором був Клименко Михайло Кирилович). Кожного року в школі навчалося біля 200 учнів, наповнюваність класів була в межах 20-25 учнів. Навчалися тут діти з 9 років.
В 70-80-х роках минулого століття директором школи була Фесунова Віра Ларіонівна. 1984 року добудовано 25 метрів шкільного приміщення (4 кабінети), а в 1990 році завдяки клопотанню директора Дідик-Рижевської Надії Григорівни школу реорганізовано з неповно середньої в середню.  В пам’ять першого випуску середньої школи в 1993 році біля навчального закладу було висаджено 7 берізок випускницями школи.
За час, що минув, багато сталося змін з будівлями школи, і сьогодні навчальний заклад складається з основного приміщення, що має класні кімнати, кабінети, спортивну кімнату, столову,  будівлю для літнього оздоровлення школярів та приміщення майстерні.
Складні економічні проблеми, що виникли в суспільстві України з часу одержання незалежності, змусили школу з 1997 року стати навчальним закладом І-ІІ ступенів.
В 1998 році педагогічний колектив школи очолила Совенко О.І.
2001 рік в історії школи – переломний, вона знову стає освітнім закладом І-ІІІ ступенів.
У 2003 році педагогічний колектив школи очолив Віталій Вікторович Черняк, який працює і зараз, а досвідчені вчителі, що мають багаторічний педагогічний досвід  відзиваються про роботу та відношення Віталія Вікторовича до колег, як зразкового адміністратора школи,  і це заслужені похвали, бо ж, напевно, життєве кредо Віталія Вікторовича –   толерантне ставлення до кожного працівника школи, щоденна робота – це передусім методична допомога колегам та професійна вимогливість, а також справедливість повсякденних рішень  проблем, що виникають.
У 2004 році навчальний заклад було реорганізовано у навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад”. На базі новоствореного навчального закладу було відкрито дошкільну різновікову групу дітей віком від 3-х до 6 років.
Сьогодні  у школі навчається 39 учнів та виховується 13 дошкільнят. Щоденне життя класних колективів є змістовним та цікавим. Поруч з вивченням наукових дисциплін щоденно організовуються та проводяться різноманітні виховні заходи. Традиційними є предметні тижні, місячники здоров’я, літературні фестивалі, змагання юних інспекторів руху, Фестиваль дружин юних пожежників,  широкою є діяльність волонтерів: це шефство над меморіальними куточками села: Пам’ятником жертв Голодомору та репресій, Обеліском Слави, Могилою воїнів-визволителів Журавки у часи Великої Вітчизняної війни.
Наша школа має свої прекрасні традиції. Вони виявляються в роботі учнівського самоврядування. Завдяки цьому в школі постійно підтримується дисципліна і порядок, чітко налагоджено чергування учнів, діяльною є робота Шкільного Парламенту та його "міністерств”.
У школі склалася чітка система роботи з морально-правової освіти. Це робота клубу «Правознавець», тижнів правознавства, історико-патріотичного виховання, зустрічей з правоохоронцями, психологом, медиками.
Проводяться традиційні виховні години, усні журнали, зустрічі за круглим столом. Результатом цієї роботи є те, що школа багато років живе без правопорушень.
Традиційними стали походи  учнів історичними шляхами рідного краю. Школярі досліджують історію Наливайкового шляху, що пролягає через наше село, таємницю Казберової криниці, дослідження води з якої вражають київських вчених-екологів; притягують старшокласників підвалини старовинного монастиря, що збереглися на території сільської місцевості, куди учні вирушають на географічні дослідження із вчителем історії, гайдамацькі дуби, з яких вели спостереження козаки.
Багато уваги педагоги приділяють художньо-естетичному розвитку школярів. Щороку учні беруть участь у всеукраїнському конкурсі художньої самодіяльності «Грайлива веселка»,  різноманітних конкурсах з образотворчого мистецтва, української мови та літератури.
Всі ці заходи сприяють становленню молодої людини. Особлива увага в роботі з школярами зосереджується на формуванні серйозного ставлення до свого здоров’я. З цією метою в школі проводиться систематична робота щодо формування здоров’язберігаючої поведінки дітей.  Також на достатньому рівні проводиться спортивно-масова робота: традиційним є вересневий Олімпійський тиждень, періодичні змагання із загальної фізичної підготовки "Козацьке коло”, оздоровчий комплекс "Козацький гарт”. Учні школи беруть участь в районних спортивних змаганнях, займають призові місця.
У червні щороку на базі НВК організовується літнє оздоровлення школярів, де відпочивають учні 1-5 класів.
Школа пишається своїми випускниками, а вони в свою чергу теж не забувають вчителів-наставників, рідну школу, і саме через це щороку відбуваються зустрічі випускників минулих років. З великою любов’ю і повагою згадують вони шкільне життя, співають пісні дитинства і юності.
Багато випускників Журавської школи стали відомими людьми, ось лише деякі з них: Кротевич Євген Максимович – український письменник; Жежерун Іван Тодосьович – доктор фізико-математичних наук, Ракша Максим Олександрович – кандидат хімічних наук, Ласкавий Володимир Пилипович – кандидат сільськогосподарських наук…

   Нинішні учні – це нащадки випускників недавніх років. Вони свято наслідують традиції своїх батьків, з честю і гідністю несуть звання Учня Журавської школи.


Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz